Sıkça Sorulan Sorulan

Sık Sorulan Sorular

Özel Tekirdag Yasam Hastanesi Diyaliz Merkezi hastalardan katilim payi aliyor mu? Senet imzalatiliyor mu?

Kesinlikle böyle bir uygulamamiz yok. Katiyen senet imzalatilmiyor ve herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Zaten resmi kurum ve kuruluslarla imzaladigimiz sözlesmeye göre böyle bir uygulama yapmamiz mümkün degil. Hasta diyalizine girer; ücret ödemez; biz faturasini keseriz ve kurumundan ücretini aliriz. Hastadan hiçbir suretle ücret alinmamaktadir.

Özel Diyaliz Merkezleri ile hastanedeki diyaliz merkezi arasinda ne farklar vardir?

Hastanemiz 24 saat açik ve 7 gün 24 saat diyaliz yapabilmektedir. Bayram, tatil demeden yilin 365 günü merkezimiz açiktir. Hemodiyaliz ünitemizde Diyaliz Sorumlu Hekim koordinatörlügünde deneyimli diyaliz ekibimiz tarafindan hastalarimiz diyalize alinmakta; gereginde kendi bünyemizde faaliyet gösteren diger branslardaki uzman hekimler tarafindan kendisi, esi ve bakmakla yükümlü oldugu sosyal güvencesi olmayan çocuklari ücretsiz muayene edilmektedir. Hastanemizin laboratuarlarindan aylik yapilan tetkiklerinin haricinde ileri tetkik ve tedavisi gereken hemodiyaliz hastalarimizin tetkik ve tedavileri ise ücretsiz yapilmaktadir. Ayrica hastalarimizin fistül ve katater problemleri ihtiyaç halinde hastanemizin anlasmali oldugu, en üst düzey egitimli damar cerrahi uzmani tarafindan takip edilerek gerekli islemler yapilmaktadir.

Merkezinizi farkli kilan unsurlar nelerdir?

Öncelikle hastane olmamiz ve 7 gün 24 saat açik olmamiz Acil müdahale için uzman hekimlerimizin bulunmasi ; Diyaliz personelinin tecrübeli ve profesyonel olmasi; hastalarin hastane imkanlarindan ücretsiz yararlanabilmesi.

Hastane laboratuarlarindan diyaliz hastalari nasil faydalaniyor?

Aylik tetkikleri zaten yapiliyor, bunun haricinde, gereken tetkikleri laboratuarlarimiz tarafindan ücretsiz olarak yapilmaktadir.

Diyaliz merkezinizin özellikleri nelerdir?

Dünya standartlarindaki en son teknolojik Diyaliz cihazlarimizla ve tecrübeli uzman kadromuzla huzurlu bir ortamda verdigimiz hizmetin, hastalarimizin saglik standartlari en üst düzeye ulastirdigina olan inancimiz tamdir.